listopadCup 2005 už zná svého vítěze, Finsko!

4. prosince 2005 v 21:31 | tm |  Krátké zprávy
Dlouze očekávaný turnaj listopadCup 2005 je úspěšně za námi, hraný 4.12.2005. Bylo ohlášeno osm týmů, ale po omluvené absenci Ukrajiny a Švýcarska se bojovalo mezi šesti soupeři. V úvodním zápase skupiny "A" si Slovensko poradilo s týmem Česka, ve druhém zápase téže skupiny zase přehráli Češi Švédy 6:0! Finům nevyšel úvodní zápas druhé skupiny, kdy těsně podlehli Bělorusku 2:1, kdy rozhodl vlastní gól Finů. Druhý zápas skupiny "B" překvapivě vyhrál výběr Kanady nad zkušeným Běloruskem 3:2. Slovensko dokazovalo dobrou formu a přehráli Švédy 7:4. V posledním zápase ve skupinách proti sobě nastoupily týmy Kanady a Finska, ve kterém vyhrálo připravenější Finsko 4:0. (viz tabulka)
Ve vyřazovacích zápasech nastoupili hráči Slovenska po devíti vyhraných zápasech v řadě! Bělorusku nevyšla základní skupina, ale se štěstím postoupilo a od páté minuty mělo zápas pod kontrolou. Hladce pak vyhrála výprava Běloruska 7:2 a mohla se těšit na finále. V dalším duelu o finálovou pozici se utkali Češi proti Finsku. Oba týmy se v podobné "finálové" situaci ocitli zcela poprvé. Finsko přehrálo Česko 4:0 a finálový duel byl na světě. Ještě před tím nejsledovanějším zápasem se do sebe pustila Kanada se Švédy. Boj o pátou pozici na listopadCupu 2005 skončil pro dnes lépe hrající Kanadu těsně 2:1. Švédům se dnes vůbec nedařilo, ale bojovali jak mohli. Derby o konečné třetí místo svedly týmy Slovenska a Česka. Slovensko si nenechalo ujít alespoň třetí místo, měli prý větší ambice. Svou hrou dovedli zápas do zdárného konce a umístili se na třetí pozici. Češi byli spokojeni se čtvrtým míste, byl to jejich i Finský nejlepší výkon na dosavadních turnajích vůbec.
Finálový zápas Běloruska proti Finsku byl napínavý. Bělorusko dalo rychlý gól a ve čtvrté minutě zvýšili jednobrankové vedení o gól. Na tuto skutečnost o minutu později reagoval Fin Eloranta (nejlepším Finským střelcem za poslední tři hrací dny) a dostal tak Finy znovu do zápasu. Na konci druhé třetiny ještě vyrovnával Kapanen a ve stejné minutě ještě zvyšoval Fin Timonen. Třetí třetina proběhla beze změny ve skore a prvenství listopadCupu 2005 připadlo Finsku. Finsko prokázalo dobrou přípravu na turnajové klání.
------------------------------------------------------------------------------
Ještě dodáváme, čistě pro zajímavost, kdy padaly góly v letošním listopadovém turnaji. Bylo sehráno jedenáct utkání, kdy padlo 65 gólů, což číní pěkný průměr gólu na zápas (5,9), to dokazuje kvalitu zápasů. Jednotlivé góly uvedeme znázorněny grafem, za zmínku stojí, že ve třinácté a čtrnácté minutě nepadl jediný gól. Začátek třetích třetin byl tedy velmi opatrný, ale od páté minuty je vše zase jinak. 15-18. minuta jsou nejsilnějími minutami v turnaji. Během zmíněných posledních čtyř minut, které kolikrát obracely zápas, padlo 21 gólů. (viz tabulka)
Třetí třetině chyběly góly v "hluchých" nebo nulových minutách. V závěrečné třetině padlo procentuelně 32% branek. V první třetině padlo dvacet gólů (tj o gól méně než v závěečných šesti minutách) a o procento méně. Druhá třetina byla nejsilnější, padlo během prostředních šesti minut 24 gólů, což v procentech je znázorněno číslo 37%.
Ještě dodám jednu zmínku o gólech, a to sice bylo sečteno 5 vlastních gólů z celkového počtu 65. Celkem bylo vystřeleno 276 střel na branku. To už je opravdu vše o listopadCupovém letošním turnajovém klání.