10. hrací den - Slovensko dnes rozstřílelo své soupeře (průměr vstřelených gólů je 6,5 gólu na zápas)

26. února 2006 v 20:04 | tm |  Krátké zprávy
Tak máme za sebou první desítku odehraných zápasů a byl zároveň odstartován třetí letošní turnaj březenCup 2006. V nedělním odpoledni bylo sehráno 10 utkání (všechna se počítala do březnového turnaje) a během 180 minut bylo k vidění 74 gólů. Svůj den mělo především Slovensko, které ani jednou z dnešních zápasů neprohrálo a je zatím v čele tabulky s 8 body. Slovensko předvedlo především excelentní útočnou hru (93 střely na branku), kdy dokázali svým soupeřům nastřílet 26 gólů, o které se dělil hlavně dobře hrající první útok.
Za zmínku jistě stojí útočník Šatan (38. místo v loňské sezóně střelců z celkového počtu 132 hráčů), který má na svém kontě 34 gólů z 26 odehraných zápasů (tj. 1,3 gólu na zápas) a uzavírá tak úvodní "Slovenské" trio nejlepších střelců. Na prvních třech místech jsou útočníci Slovenska, jmenovitě: Hossa (37 gólů), Pucher (35 gólů) a zmíněné jméno Šatan (34 gólů). Druhému Bělorusku nevyšly dva zápasy a tříbodová ztráta je prozatím stojí druhou pozici. Česku se nepovedl zápas se Švédskem, kdy ve vyrovnaném zápase dostali v samém závěru o gól více. V dalším těžkém zápase vybojovali Češi důležitou remízu a získali tak první bod. V zápase proti Slovensku stačili jen dotahovat na konečný rozdíl dvou branek, nedaly však zápas Slovensku zadarmo. Proti Kanadě získalo Česko další důležité body, tentokrát za výhru 3:1 a drží tempo s týmem Běloruska. Švédsku vyšel zatím jen úvodní zápas, kdy přehrálo česko 4:3, to však ze čtyř odehraných zápasů byla jediná výhra, dnes neměl svůj den hlavně gólman Liv (SWE), kdy ze čtyř zápasů dostal 20 gólů a bohužel dnes nepodržel mužstvo, které je po dnešním hracím dni na čtvrtém místě, kdy jen o rozdíl branek, dokázalo Švédsko dát 12 branek a Kanada se stejným počtem bodů i odehraných zápasů nastříleli soupeřům o 5 gólů méně. Tento brankový deficit drží Kanadu na zatím posledním pátém místě. Ještě ale své zápasy nesehrály týmy Ukrajiny, která překvapila svou usilovnou hrou. Dalším týmem které ještě nepředvedlo svou hru v turnaji březenCup 2006, kdy se v posledním dohraném turnaji (únorCup 2006) umístili na 6. místě a je to tak největší úspěch Švýcarska vůbec, musíme se tedy nechat překvapit, jestli některý z nováčků zaboduje ještě lépe než dosud na turnajích. Ještě je ve vzduchu jeden otazník, a to nad týmem Finska, které se nechalo slyšet, že by se chtělo účastnit v turnaji březenCup 2006. Tak uvidíme, ještě je čas na nějaké ty změny, co se týká účasti v turnaji.
REKAPITULACE (10. hrací den - hráno 26.2.2006)
SWE-CZE 4:3, SLO-BEL 8:2, SWE-CAN 1:3, CZE-BEL 3:3, SLO-SWE 7:4, CAN-BEL 2:4, SLO-CZE 6:4, SLO-CAN 5:1, BEL-SWE 7:3, CZE-CAN 3:1.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.