16. hrací den – Překvapení zvané Amerika, vítěz a nejlepší střelec turnaje březenCup 2006

18. března 2006 v 23:32 | tm |  Krátké zprávy
Tento den v pořadí již 16. hrací den letošní sezóny přineslo rekordní počet odehraných utkání, celkem bylo sehráno neuvěřitelných 27 utkání, kdy se 17 zápasů počítalo do turnajů (březenCup a dubenCup 2006). Čistého hracího času tedy uplynulo celkem 486 min (tj. 8,1 hodin.), tj. jeden pracovní den. Nicméně bylo odehrána spousta zajímavých utkání a k vidění bylo i nemálo zajímavých momentů, zkrátka bylo se na co dívat. Vžyť bylo zaznamenáno celkem 139 gólů, z toho 5 gólů vlastních. Dnes se ani moc netrestalo, ale střel na soupeřovu branku není nikterak ostudný, bylo celkem vystřeleno 697 střel na soupeřovu branku. Byla také zaznamenána největší účast aktivních, tedy chytajících gólmanů během jednoho hracího dne. K dalšímu rekordu patří i dnešní rekordní účast, kdy se během sobotního klání zúčastnilo všech 9. právě hrajících nebo aktuálních týmů, jak chcete.
Během dnešních bojů byl dohrán turnaj březenCup 2006, který nakonec vyhrává tým USA, kdy muselo rozhodovat skóre, mezi dvěma prvními týmy, kdy nakonec dokázali hráči USA nastřílet o 3 branky více než Slovensko, což nakonec rozhodlo o vítězi v dramatickém turnaji. Na konečném třetím místě skončil návrat nováčka týmu Finska, který kapituloval v dnešním nejdůležitějším a nejsledovanějším zápase proti USA, což posunulo USA do šťastných závěrečných zápasů. Na čtvrté pozici se propadl oproti minulým turnajům tým Běloruska, tomu se letošní turnaj příliš nepovedl a nechaly za sebou tým Česka, kterému se naopak tento turnaj vyvedl a s celkovým počtem 7 bodů se tak umístili Češi na nejlepší pozici vůbec v jejich historii, je další otázkou, jak na tento úspěch navážou v dalším začínajícím turnaji, ano, mám už na mysli dubenCup 2006. Ani Švédům se březenCup 2006 příliš nevyvedl a zakotvili tak na celkovém 6. místě. O dva body méně získala Kanada (4 body), která odehrála svou standardní hru a poprvé v turnaji nepustila před sebe tým Ukrajiny, který poprvé končí na turnaji hůře než na páté pozici. Jako poslední tým pro březnový turnaj je Švýcarsko, kterému nevyšly klíčové zápasy s týmem Česka a Ukrajiny, proti kterým občas dokáží bodovat. Největším překvapením se tak pro tento turnaj stává tým USA, který získal první trofej vůbec. Za největší smolaře se považují Slováci, kteří po třetím odehraném turnaji zůstávají již po třetí na druhé pozici. Slovensku tak potřetí zůstaly oči pro pláč.
Během dnešních rekordních bojů byl spuštěn další turnaj, v pořadí již čtvrtý. A na samém jeho začátku je nejedno překvapení, tím prvním je dobře rozehraný tým Švédska, který zatím zvládl vítězně dvě turnajová utkání a drží druhou pozici, avšak ty těžká a důležitá utkání Švédy teprve čekají. Také tým Česka zlepšil konečnou fázi své hry a daří se jim těžit z rozhodujících momentů mnohem častěji než tomu bylo doposud. I tým Švýcarska v úvodním důležitém zápase dokázal remizovat s rozehranými Finy a připisují tak první bod do turnaje dubenCup 2006. Tým USA sehrál úvodní zápas bez zaváhání, kdy porazil Čechy v poměru 3:1. Jak se bude turnaj vyvíjet dál, prozradíme po dalším odehraném dni.
REKAPITULACE:

Hrací den: 16 (18.3.2006)

Zápasů: 27zápasů (486 min.) z toho do turnajů 17 záp.

Gólů: 139 (tj.5,14g/zápas) z toho vlastních: 5gólů
Tresty: 119 (tj. 4,40trestů/zápas)
Střely na branku: 697 (tj. 25,8střel/z.)
ZÁPASY:
FIN-CZE 5:0, FIN-SWE 3:0, CZE-SLO 2:4, CZE-SWE 1:3, SLO-FIN 3:2, CZE-FIN 2:7, SLO-SWE 7:4, FIN-CZE 6:0, USA-CZE 1:1, BEL-FIN 3:4, UKR-USA 1:6, SUI-SWE 1:3, FIN-USA 4:6, SWE-UKR 2:0, SUI-USA 0:7, FIN-CAN 4:0, UKR-CAN 1:2, SUI-FIN 0:7, FIN-UKR 5:1, CAN-SWE 0:5, SLO-BEL 6:1, USA-CZE 3:1, UKR-CZE 1:2, SUI-FIN 1:1,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.