18. hrací den – Slovensko poprvé vítězem turnaje, „konečně to na počtvrté vyšlo!“

1. dubna 2006 v 9:34 | tm |  Krátké zprávy
Tak je dohrán další hrací den a s ním se ukončil další turnaj dubenCup 2006, ve kterém svedly své boje takřka všechny týmy zapojené do letošní sezóny. Letos podruhé rozhodovalo o vítězi turnaje skóre.
V dubnovém turnaji zvítězilo Slovensko, které jen o rozdíl branek nakonec poprvé vyhrává turnaj, ve třech předchozích turnajích vždy Slovensko zůstalo krok za vítěznou pozicí. "Konečně to na počtvrté vyšlo!" zajásal po skončení turnaje trenér Slovenska.
Na druhé pozici skončil tým Švédska, který dosáhl na zatím nejlepší umístění v soutěži vůbec a to ještě v dubnovém turnaji porazili Švédi vítězný tým 3:2, to však nestačilo na konečné první místo. Na třetí pozici se umístil zámořský tým USA, který nedokázal navázat na vítěznou sérii březenCupu 2006.
Čtvrté místo patří bojovnému Česku, které se svou bojovnou hrou dostalo mezi čtyři nejlepší týmy. Chtějí promluvit do soutěže GlobusCup 2006 a dostat se tak na konci soutěže do PLAY-OF. Pro tým Česka, je toto umístění v turnaji zatím největším úspěchem v turnajích vůbec. 5. místo obsadil severský tým Finska, který se dobře uvedl na začátku turnaje, kdy dokázal porazit favorizované Slováky, přehráli i zkušené USA, ale ztráceli body, které byly pro Finy takřka nutné a to rozhodlo o páté pozici. Na celkovém šestém místě zakotvili hráči z Běloruska, kterým vůbec nevyšel tento turnaj a je to letos jejich nejméně povedený turnaj, dokázali porazit druhé Švédy, Švýcarsko a Finsko, další důležité body jim tak chyběly k lepšímu umístění. 7. místo okupuje po svých výkonech tým Ukrajiny (6bodů), o místo níže je tým Švýcarska a poslední v tomto turnaji je Kanada, která se tak umístila zatím nejhůře v letošní sezóně. Tímto dohraným turnajem jsme se posunuli du druhé čtvrtiny soutěže letošního roku. Na konečné prognózy je tedy ještě dostatek času. V součastné době se připravuje další turnaj v pořadí již 5. v pořadí a nese název květenCup 2006, ale to si ještě musíme počkat.
Bylo domluveno, že každý zápas (hlavně ty turnajové) bude pískat rozhodčí, který za svůj výkon bude každým týmem odměněn známkou 1-5 (čím více bodů, tím kvalitnější výkon rozhodčího) a součet těchto dvou bodů bude jakýmsi hodnocením za výkon rozhodčího v zápase. Nejlépe hodnocení rozhodčí (3) budou potom určeni k odpískání samotného zakončení soutěže GlobusCup 2006, tedy jeho závěrečnou část PLAY-OF. Tímto rozhodnutím se výkon rozhodčích rapidně zlepšil už během turnaje dubenCup 2006. Do dnešního dne již bylo řádně sledováno 52 zápasů zkušeným okem rozhodčích.
REKAPITULACE:

Hrací den: 18 (26.3.2006)

Zápasů: 15 zápasů (270 min.) z toho do turnajů 7 záp.

Gólů: 97 (tj.6g/zápas) z toho vlastních: 5gólů
Tresty: 77 (tj. 5,13 trestů/zápas)
Střely na branku: 405 (tj. 27střel/z.)
ZÁPASY:
SWE-SLO 3:2, SUI-BEL 1:7, UKR-CAN 3:2, CZE-BEL 5:3, SLO-SUI 5:0, BEL-UKR 2:2, SLO-CAN 4:1, SUI-CZE 2:3, SWE-CAN 2:2, UKR-CZE 3:2, BEL-SLO 5:3, SLO-BEL 5:7, CZE-SWE 3:0, BEL-CAN 6:1, CZE-SLO 3:10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.