20. hrací den - Desítka turnajových zápasů rozhodla o vítěti!

13. dubna 2006 v 19:28 | tm |  Krátké zprávy
… je rozhodnuto!
Druhou dubnovou neděli byl oslaven jubilejní 20. hrací den letošní sezóny. Tento den byl především zapsán do turnaje květenCup 2006 a tudíž zároveň i do tabulek celoroční soutěže GlobusCup 2006. Bylo odehráno celkem 12 zápasů, z toho byla dvě utkání přátelská. Jinak dnešních deset turnajových zápasů rozhodlo o vítězi letošního pátého turnaje květenCup 2006. Ačkoli není turnaj dohrán do jeho úplného konce, je rozhodnuto!
Tým Slovenska opětovně zvedá pomyslný pohár dalšího turnaje (druhé vítězství v řadě z 5 turnajů), sice ještě čeká tým Slovenska poslední zápas se Švýcary, ale ten už nemůže Slováky nikterak ovlivnit. Trenér Slovenska naznačil po dohraném vítězném utkání proti Česku 3:1, že pravděpodobně do posledního zápasu tohoto turnaje nastoupí hráči "béčka". Je rozhodnuto i o druhé pozici, kterou hájí barvy Ameriky. O třetí pozici bude rozhodovat dohrávka turnaje, kdy na třetím místě je prozatím tým Běloruska a jen o rozdíl branek je v těsném závěsu tým Česka (oba shodně 7 bodů), které stejně jako Bělorusko čeká ještě závěrečný zápas (BEL-UKR a CZE-CAN). Dále není rozhodnuto o umístění 5-8. místo. Pátou pozici zatím drží tým Švédska, které má stejný počet bodů (4body), jako o stupeň horší Kanada, které chybí k lepšímu umístění více vstřelených gólů, ale oba soupeře čeká taktéž ještě poslední zápas do turnaje květenCup 2006. Tým Kanady je v tomto turnaji koncentrovanější na hru, kdy těsně, ale přece porazily Ukrajinu 3:2 a v důležitém utkání proti zkušeným hráčům z Běloruska dokázali již podruhé v turnaji uhrát remízu 3:3 a vůbec poprvé na turnaji remizovat se Švýcary 0:0. Také zápas UKR-SUI skončil bezbrankovou remízou 0:0. Švýcarsko je zatím předposledním týmem v tomto turnaji, které ztrácí dva body na tým Kanady, ale Švýcaři mají ještě zápas k dobru, jelikož je čekají ještě dva zápasy k dohrání turnaje. Konečné pořadí zaujímá tým Ukrajiny, které se tento turnaj příliš nevydařil, sice také nemají v turnaji dohráno, ale šance na alespoň předposlední místo jsou malé. Ukrajina má jen o bod méně než tým Švýcarska, ale Švýcaři mají o zápas více (UKR-BEL, SUI-SLO a SUI-SWE). Jak bude tedy celá tabulka nakonec vypadat si musíme ještě počkat na dohrávku turnaje.
ODPÍSKÁNO
Dnešní jubilejní hrací den byl znovu pod dohledem rozhodčích (v 11.zápasech). Dohled nad zápasy měli CAN, SLO, SWE, UKR, SUI a BEL. Žádný rozhodčí neabsolvoval zápas pod průměrem bodování. Dnešní 20. hrací den si na adresu všech rozhodčích mohl připsat známku 6,72 bodu na zápas. Bylo uděleno celkem 74 bodů z celkových 110 bodů. Zlepšil se tedy i výkon rozhodčích a tudíž i hra samotná se stává kvalitnější. Nejvíce odpískaných utkání má rozhodčí Ondra L. (SUI), který má za sebou 11 odpískaných zápasů, ale jeho průměr na zápas je tak těsně nad průměrem 5,5 bodu. Nejlépe hodnocen je sudí Tom H. (SLO), který si "vypískal" v průměru na zápas 8,2 body.
ZAJÍMAVOST: 2x 0:0!
Během dnešního hracího dne bylo zaznamenáno, respektive byly zaznamenány dva zápasy (z 11.), ve kterých nepadl gól. V obou zápasech figurovali Švýcaři, nejprve ve čtvrtém zápase 20. hracího dne remizovali proti Ukrajině a v dalším zápase remizovali s týmem Kanady. Kanada tak má letos také dva zápasy s konečným skóre 0:0. Ke dnešnímu dni bylo odehráno v soutěži GlobusCup 2006 152 zápasů a bylo nastříleno 792 gólů, průměr branek na zápas činí 5,2 gólu. Letos jsou to již tři zápasy, ve kterých nepadaly góly a vzhledem k tomu, že je letos už odehráno 276 zápasů, patří tří utkání 0:0 spíše ke kuriozitám.
REKAPITULACE:

Hrací den: 20 (9.5.2006)

Zápasů: 12 zápasů (216 min.) z toho do turnajů 10 záp.

Gólů: 60 (tj.5g/zápas) z toho vlastních: 3 góly
Tresty: 60 (tj. 5 trestů/zápas)
Střely na branku:296 (tj. 24,6 střel/z.)
ZÁPASY:
BEL-SLO 3:4, CAN-SLO 2:5, SWE-CAN 4:2, UKR-SUI 0:0, CAN-SUI 0:0, UKR-SWE 1:8, UKR-SLO 0:5, SUI-BEL 0:4, BEL-CZE 6:1, CAN-UKR 3:2, BEL-CAN 3:3, SLO-CZE 3:1.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.