50. hrací den - první zápasy PLAY OFF...

22. listopadu 2006 v 22:09 | BHSK |  Krátké zprávy
A je tady zase konec víkendu a sním také náš zpravodaj BHSK. V jubilejním padesátém hracím dni byla ukončena zákadní část premiérové soutěže GlobusCup 2006 a rozehrány první zápasy dlouho očekávaného PLAY OF!
PLAY OFF - první zápasy...
Bylo odehráno 11 utkání z posledních 21 zápasů ze základní části (po pěti zápasech chybí nováčkům NOR a RUS). Naopak příjezd Finů doplnil několik chybějících bodů do úvodních bojů o postup. Nechyběli ani naši junioři: CZE, UKR a SUI, kteří také měli co odehrát. A základní část soutěže GlobusCup 2006 byla předběžně uzavřena, jelikož poslední desítka zápasů nikterak neovlivní postupové pozice, mohly se konečně pootevřít pomyslné dveře PLAY OFF...
Úvodní sérii PLAY OFF mezi sebou rozjely týmy Bělorusko vs. Kanada, kdy nečekaně tým ze zámoří bojuje o každý gól a zřejmě zaskočený tým Běloruska musí dotahovat. V prvním zápase sice BEL porazilo KAN, ale ve druhém utkání se hra ještě více vyrovnala a zápas se tak dostal do prodloužení (4:4), v 19. minutě rozhodlo trestné střílení, hráč Kanady Stuart nekompromisně zavěsil a vyrovnal sérii 1:1. Do třetího utkání tak obě mužstva nastupovala od nuly. Ale ani třetí zápas nebyl jednoznačnou záležitostí a v normálním hracím čase, tedy po 18. minutách se oba týmy dělily o skóre rovným dílem, tedy opakovaně (4:4). Ve druhém prodloužení úvodní série PLAY OFF, byla aktivnější Kanada, která dokázala rozhodnout ve 20. minutě důležitým gólem na konečných 5:4. Kanada tak vedla sérii 2:1 a nastoupila na domacím poli do čtvrtého vzájemného zápasu. Bělorusko tak zmobilizovalo své síly a přehrálo tak svého soupeře 4:2. Tato série je tak po čtyřech zápasech nerozhodná 2:2 a je v očekávání, jak tento duel dopadne a kdo bude vítězem.
Ve druhé sérii PLAY OFF proti sobě nastoupily týmy Slovenska vs. Česko, kdy papírově mají větší šanci Slováci, kteří vyhráli základní část soutěže GlobusCup 2006. V prvním zápase sice hned v úvodu vedl tým Česka, ale nedokázal svůj úspěch znásobit, naopak SLO vyrovnali a dostali tak hru pod kontrolu. První zápas vyhrává Slovensko 8:5. I ve druhém utkání nakonec vyhrálo Slovensko, ale jen o gól, zápas byl velmi vyrovnaný a CZE se opět ujali vedení, ne sice nadlouho, ale drželi tak krok a nenechali nic náhodě, ale vítězně vyšel tým SLO (4:3). V zápase s pořadovým číslem 3, se opět hned v úvodu dostali Češi do jednobrankového vedení, ale Slovensko brzy vyrovnalo a dostalo tak zápas na svoji stranu. Domácí CZE sice měli velké chutě ještě zvrátit zápas na svoji stranu, v normálním hracím čase se o rovné skóre oba týmy dělily 5:5 a tato série měla premiéru v prodloužení, kdy se až v samém závěru (21 min.) trefil útočník Slovenska Vydarený na konečných 6:5. Slovensko vede sérii 3:0. Češi ale odehráli snad své nejlepší zápasy vůbec, mají chuť a jsou bojovnější než v základní části a potvrzují, že jsou nejlepším týmem z našich juniorů, držme jim palce.
Ve třetí sérii mezi USA vs. SVE se stále na úvodní zápas čeká, na programu je v sobotu 25.11.2006 a zápasy by měly být vyrovnané, uvidíme, který tým z tohoto duelu vyjde vítězně.