51. hrací den - ...další krok v PLAY OFF

29. listopadu 2006 v 19:18 | BHSK |  Krátké zprávy
..... další krok v PLAY OFF
O posledním listopadovém víkendu se navázalo na rozehrané play off šprtcové soutěže GlobusCup 2006, kdy se zúčastnilo všech šest postupových týmů (CZE, SLO, SVE, BEL, KAN a USA) a první série byly dohrány....
Svou premiéru v play off měly i týmy USA vs. SVE. V prvním vzájemném zápase se dařilo lépe hráčům ze zámoří, kteří ve vyrovnaném zápase (14:15 na střely) dokázali přesněji střílet a dohráli tak zápas do vítězného konce 4:1. Hned v úvodu duhého utkání se severský tým pustil do svého soupeře plnou silou, ten ještě nešťastně překonal vlastního gólmana a to hned dvakrát (0:4). Švédsko ve třetí třetině ještě zvýšilo na konečných 0:5 a série se vyrovnala. Třetí zápas patřil opět týmu USA, který se rychle dostal do dvoubrankového vedení a tento odstup si udržel až do konce třetího vzájemného zápasu. Po osmnáctiminutovém souboji se mohl radovat kouč Richi (USA), který přehrál Švédy 7:3. Čtvrtý zápas (závěrečný pro tento hrací den), byl opravdovým soubojem a bylo se rozhodně na co dívat! SVE se dostalo do vedení už ve druhé minutě (1:0), toto těsné vedení drželo do páté minuty (1:1) a do konce první třetiny ještě stačili hráči USA otočit zápas (1/3 - 1:2). Ve druhém dílu čtvtého zápasu ještě svěřenci Richiho jeden gól připsali na své konto (2/3 - 1:3). Třetí třetina byla tou nejnapínavější, už od první minuty, kdy nejprve zvýšilo USA na 1:4 a zdálo se být pomalu rozhodnuto. Ale přišla rychlá odpověď (2:4) a netrvalo dlouho a v 15. minutě skórovali Švédi znovu (3:4). USA začalo hrát nervózní hru, dostalo se pod tlak a toho seveřani využili o minutu později (4:4). Hra se vyrovnala a čekalo se na gól..... v závěrečné minutě, kdy už to vypadalo na prodloužení, se ještě dvakrát trefuje Švédsko a parádním otočením zápasu dotahuje sérii na 2:2.
V další sérii BEL vs. KAN se v posledním hracím dni rozhodlo o vítězi. Stačily jen dva zápasy, kdy na domácí půdě v prvním zápase jednoznačně vítězí tým Běloruska (7:3). Šesté vzájemné utkání rozhodně ta jednoznačné nebylo. Rozhodl vlasní gól, který vsítila Kanada za záda svého gólmana na 2:3, do konce zápasu ještě stihli hráči Bělruska vyrovnat a prodloužit tak utkání až do 21. minuty, kdy Bělorus rozhodl vyrovnané utkání v prodloužení (4:3). V tomto duelu se třikrát rozhodovalo v prodložení a byl k vidění opravdu bojovný šprtec.
Dohrána byla i další vzájemná série SLO vs. CZE 3:0. Ve čtvrtém vzájemném zápase od první minuty měli hru pod konrolou Slováci a zvítězili nad Českem 9:1 a 4:0 v sérii play off. Tým Česka získává cenu pro nejlepšího juniora sezóny 2006, který se jako jediný dostal do play off a kouč pan Matějka CZE mohl být spokojený se svými svěřenci, odvedli tak dobrou práci v letošní sezóně a jsou v očekávání na sezónu nadcházející......
A jak hodnotí letošní sezónu BHSK trenér šprtcového Česka pan Matějka:
"Letošní sezóna byla opravdu pěkná a vydařená. Můj sen byl dostat se do play off a to se podařilo, sen se splnil, jen jsem nečekal, že budeme hrát proti Slovensku, ale snaha byla.... V příští sezóně bych chtěl podat minimálně takové výkony jako v letošním play off proti Slovensku, postoupit do play off a zkusit dosáhnout na třetí místo, to by byl opravdu úspěch, ale jednoduché to nebude."