52. hrací den - sezóna vrcholí, finále za dveřmi

15. prosince 2006 v 21:33 | BHSK |  Krátké zprávy
Po volném víkendu, kdy byl na stadionu problém s vodou, kdy se do útrob hrací plochy vylila nádrž s vodou (cca 220litrů), se mohlo zase pokračovat ve šprtci. Na programu byla nedohraná série čtvrtfinále USA vs. Švédsko (stav série 2:2). V pátém vzájemném zápase si Američané vytvořili dvoubrankový náskok (1/3 - 2:0) a druhá fáze zápasu byla velmi vyrovnaná (2/3 - 0:0). V závěrečném dění v 15. minutě zaúřadoval Ríšův tým USA a dostal se do vedení 3:0 a zdálo se být v tomto zápase rozhodnuto. Však od šestnácté minuty začal pořádný šprtec 3:1! O minutu později snižuje Lucík SVE na 3:2. Nervózní hra USA (Richi) vyústila vlastním gólem pár vteřin před závěrečnou sirénou. V prodloužení byli zase úspěnější Ríšovi svěřenci 4:3 (stav série 3:2).
Do dalšího zápasu v domácím prostředí se USA dostalo do vedení vlastním gólem (1/3 - 1:0). Ve druhém dějství USA zvyšuje na 2:0 (7. min), Švédsko v závěru druhé třetiny skóruje hned 2x 2:2 (12. min). Třetí třetina se hrála opatrně, nikdo nechtěl inkasovat (3/3 - 0:0). Do prodloužení vystřídal trenér Richi (USA) kompletní kádr a vyplatilo se, jeho tým nakonec poráží Švédy 3:2p a postupuje v play off do semifinále. Ale po spočítání skóre a bodů samozřejmě, se později ukázalo, že jen díky inkasovaným gólům, které rozhodly o postupu Švédska do semifinále na úkor Kanady.
A jaké jsou pocity trenérky severského týmu SVE před semifinálem a jak hodnotí letošní
premiérovou sezónu GlobusCup 2006.
"Pocity máme smíšené, ale rozhodně bychom neradi vyvolali dojem, že máme ze hry se Slovenskem strach. Je tu určitý respekt, nicméně i my umíme překvapit a podat výborný výkon. A o totéž se budeme všemi silami snažit právě ve zmíněném semifinále.
Co se týká letošních her, GobusCup 2006, Švédsko nijak výrazné výkony nepodávalo. Jednou jsme skončili druzí, tuším v dubnu, v únoru a v září na třetím místě. To bylo dobré... Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit až do semifinále, i když nám velice hlasitě dýchá na záda Kanada. Přeji nám všem do další sezóny, ještě více vzrušujícíh zážitků a spoustu pěkných zápasů!"
Známe tak už kompletní postupový kvartet (SLO, BEL, USA, SVE), kdy proti sobě nastopily: Slovensko vs. Švédsko a Bělrusko vs. USA a rozhodne se tak kdo o jaké medajle bude bojovat.
V prvním semifinálovém duelu ve velmi vyrovnaném zápase nakonec zdolalo Bělorusko svého protivníka z USA, těsně ale přece 4:3 (2:1, 0:1, 2:1). Druhý zápas na půdě Běloruska v prvích dvou dějstvích velmi vyrovnaný, ale v závěrečné třetině celkem jednoznačně pro domácí 6:2 (1:0, 0:1, 5:1) a tým Mikiho (BEL) vedl v sérii 2:0. Do první třtiny třetího vzájemného zápasu vyšli úspěšně hráči Běloruska, za přispěním vlastního gólu (1/3 - 0:2). Ve druhé třetině se tým USA dokázal lépe koncentrovat a dokázal vyrovnat utkání 2:2, byť jen na necelou minutu, kdy vsítil opět Bělorus 2:3 (2/3 - 2:1). Vyrovnaná závěrečná třetina zaznamenala jen jeden gól, který zápas ukončil v normálním hracím čase, vítězně pro Bělorusko 3:4 (stav série 3:0). Do čtvrtého zápasu šli hráči Běloruska s přehledem, krůček od vysněného finále soutěže GlobusCup 2006. Nervózní hra domácích (USA), kdy svou tvrdou hrou (18 trestů), se doslova vyfaulovali ze zápasu 3:8 (1:3, 2:1, 0:4) a nabídli tak pohár týmu Běloruska, který postupuje do finálového boje a naopak tým USA se "popere" o bronzovou medaili.
  • Do druhého semifinálového duelu nastoupily týmy Slovenska proti Švédsku a v prvním utkání domácí tým byl od první minuty o gól napřed, až do deváté minuty, kdy se Švédsko dostalo do vedení. V desáté minutě se skóre srovnalo a klíčová byla dvanáctá minuta zápasu, kdy se dvakrát trefil Slovenský tým a ještě ke konci zápasu zvýšili Slováci na 6:3. V poslední minutě Švédsko jen koriguje skóre v prvním semifinálovém zápase na konečných 6:4.
  • Ve druhém vzájemném souboji se bylo na co dívat, padlo celkem 8 gólů v poměru 5:3 z pohledu Slovenska. Svěřenci zkušené trenérky Lucky (SVE) si vytvářeli více střeleckých možností nežli soupeř (15/11 střel), ale vše pečetil švédský hráč v 15. minutě, však do vlastní sítě. Tento moment nakonec rozhodl zápas. Slovensko vítězí podruhé v řadě nad Švédskem 5:3 (stav série 2:0).
  • Ve třetím semifinálovm zápase této série se do páté minuty hrál velmi vyrovnaný zápas, v páté minutě Slovensko otevírá skóre 1:0. Do konce první třetiny se už nic nemění. Ale v té následující se rozhoduje, když si Švédsko dává vlastní gól (7. minuta). Slovensko se dostalo na "koně" a ve druhé třetině se ještě trefuje kapitán Slovenska Marián Hossa (2/3 - 0:4). Po zbytek zápasu měli hu pod kontrolou Slováci, v šestnácté minutě ještě zvýšili na 6:0. Ale na konečných 7:0 přiložil do své klece háč Švédska. Stav série tak vzrostl na 3:0 ve prospěch Slovenska.
  • Do čtvrtého zápasu šli odhodlaně hráči žlutomodré barvy, kdy neuvěřitelným tempem ve hře přehrálo Švédsko v první třetině Slováky 3:0. Ve druhé třteně ještě seveřani drželi vedení, i když chvílemi byli hráči pod tlakem (2/3 - 1:2). Do poslední šestiminutovky naopak jako vítr vlétli hráči Slovenska a pod palbou střel, zaznamenaly další tři góly a to stačilo na prodloužení (3/3 - 1:3). V nastaveném čase o tři minuty se hra trochu uklidnila a vyčkávalo se, ve dvacáté minutě po chybě Švédska vítězí tým Slovenska 6:5 (série 4:0).....a vzhůru do finále.
CO NÁS ČEKÁ PŘÍŠTĚ?
Šprtcové klání v Karlíně pomalu vrcholí, už nás čekají poslední dvě série finálového PLAY OFF, kdy proti sobě v boji o třetí místo nastoupí SVE-USA a očekávané finále SLO-BEL. Ve dne 16.12.2006 dle plánů BHSK, by se mělo rozhodnout o konečném pořadí pro premiérovou sezónu GlobusCup 2006, se závěrečným ukončením sezóny. Závěrečným ceremoniálem budou statečně provázet naši junioři, bratři Tomík (UKR) a Ondřej (SUI)....... možná přijede i Prochyn (FIN).