53. hrací den - GlobusCup 2OO6 má svého vítěze...

24. prosince 2006 v 1:02 | BHSK |  Krátké zprávy
....a je dohráno! Letošní sezóna od této chvíle zanechává jen stopy, data, tabulky a čísla..... vzpomínky vítězství a porážky, na premiérovou soutěž GlobusCup 2006, která bude v dalším ročníku i nadále pokračovat. A jak to vlastně všechno bylo, jak se hrály poslední finálové zápasy.....? Pojďme si ještě jednou připomenout poslední minuty a závěrečné okamžiky první sezóny.....
Ještě před ukončením sezóny, se muselo hrát o třetí místo a finálové rozhodnutí o "mistru" sezóny GlobusCup 2006, přišlo na řadu jako poslední. Jako první se připravily týmy Švédska a USA, které čekal vzájemný souboj o třetí medajlovou pozici v premiérové šprtcové sezóně 2006 (BHSK).
zápas: První zápas o třetí místo zvládli lépe hráči USA, kdy svěřenci Richarda M. Vedly už v první minutě 2:0! Další dva góly do soupeřovy sítě ve druhé třtině a Švédi se ozvali v poslední minutě druhé třetiny (po 2/3 - 1:4). Třetí třetinu si USA ohlídalo své první vystoupení v tomto souboji a v poslední minutě ještě pečetí jednobodový náskok v sérii o bronz (stav série: USA-SVE 1:2).
  1. zápas: Do druhého zápasu lépe vlétl tým žlutomodrých barev, který skóroval také v první minutě zápasu, o minutu později padly další dva góly, nejprve SVE zvýšilo své vedení na 2:0, ale rychlá odpověď USA na snížení stavu skóre na 3:1 a ve čtvrté minutě další gól na 3:2. Vyrovnaná druhá třetina odhalila dva góly, zasloužené na obou stranách po jedné brance. (2/3 - 1:1). V závěrečné třetině se trefil jeden z hráčů USA a posunul tak svůj tým o krůček blíže ke stříbrné medaily. Stav série 2:0 pro USA.
  2. zápas: První třetina tohoto zápasu byla velmi opatrná a obě mužstva byla ve stavu vyčkávání (1/3 - 0:0). Skóre otevřel tým Richarda M (USA) v sedmé minutě 1:0. Odpověď přišla v jedenácté minutě kdy tým Švédska vyrovnává skóre. Hned o minutu později zvyšuje tým Lucky H. (SVE) na 1:2. Do třetí třetiny se nastoupilo opatrně, tým Švédska dobře bránil a spíše nahazoval kotouč do soupeřovy třetiny. Trenér Richard M. (USA) v poslední minutě zápasu odvolal brankáře ve snaze vyrovnat pomocí power play a naopak do odkyté branky inkasoval na 1:3 (stav série USA-SVE 2:1).
  3. zápas: Byl další podívanou na vyrovnaný a pěkný šprtec. Čtyři góly v první třetině (2:2) potěšily oko diváka. Prostřední část zápasu se také dělila o góly rovným dílem (2/3 - 1:1). Jako průměr vstřelených gólů ze dvou předešlých třetin skončilo závěrečné vystoupení v tomto zápase lépe pro tým SVE v poměru 4:5 (stav série vyrovnán 2:2).
  4. zápas: Začínalo se od začátku, stav série byl vyrovnaný a pátý zápas se psal dle stejného scénáře (1/3 - 0:0). Druhá třetina ukázala gól do sítě Švédska v poslední své minutě (2/3 - 0:1). Stejně jako úvodní třetina se předvedla i ta závěrečná (3/3 - 0:0). Stav série byl příznivější po těsné výhře 1:0 týmu USA 3:2.
  5. zápas: Zdál se být jednoznačnou záležitostí pro Ameriku, která na začátku jedenácté minuty vedla 3:0. Ovšem o necelé dvě minuty se Švédsko vrátilo do hry 3:2. Svou pečeť v boji o třetetí místo zasadil hráč USA na konečných 4:2 i v sérii o bronz.
Na třetí pozici v soutěži GlobusCup 2006 tak obsadil tým USA vedený zkušeným koučem Richardem M.. Bramborové čtvrté místo obsadil tým něžného pohlaví Luciky H., Švédska........
A teď konečně to sllibované finále! Oba týmy měly vyrovnané vzájemné duely během roku (leden-prosinecCup), oba soupeři se shodně dělili o vítězství (6:6).
1. finálový zápas: Dopadl lépe pro Bělorusko, kdy první třetina byla spíše seznamovací (0:0) a první góly padaly až v prvním pokračování. Skóre zápasu otevřelo Bělorusko na začátku druhé třetiny. Do konce 2/3 ještě Slováci vyrovnávají na 1:1. Třetí třetina měla za úkol rozhodnout zápas v normalním hracím čase (tj. 18 minut). A skutečně! Svou dychtivou vůlí po vítězství tak Bělorusko rozstřílelo Slováky ve třetí třetině 3:0. Skóre zápasu SLO-BEL 1:4.
2. finálový zápas: Rychlý úvod zápasu dával výhodu Mikimu (trenér BEL), kdy jeho svěřenci ve čtvrté minutě nastříleli soupeři čtyři branky. V páté a šesté minutě Slovensko dotahovalo rozjeté Bělrusko (1/3 - 2:4). Ve druhé třetině také bylo na co se dívat a oba soupeři se tentokrát dělili o góly rovným dílem (2/3 - 2:2). Záverečná část zápasu se velmi vyrovnala a dobře rozehraný zápas Běloruska v patnácté minutě Slovensko jen dotahuje skóre na konečných 5:6.
3. finálový zápas: Svou iniciativu vzali tentokrá na sebe hráči sousedního Slovenska, sice už v první minutě prohrávali 1:0, ale do konce úvodního dějství skórovali 3x (1/3 - 1:3). Druhá třetina opět patřila Slovákům, kteří zopakovali úvodní třetinu, jen ještě zlepšili obranu (2/3 - 0:3). Ve třetí třetině přidali další tři góly Slováci do sítě Běloruskému brankáři a BEL v závěru již uvolněného zápasu koriguje skóre na konečných 9:3 ve prospěch SLO.
4. finálový zápas: První třetina zápasu s vyrovnaným nábojem dopadla lépe pro tým Slovenska (1:2). Prostřední část tohoto finálového duelu byla patová, obě mužstva se trefují do soupeřovy branky shodně po gólu (1:1). Vyrovnaná hra byla do samého závěru zápasu. V sedmnácté minutě se dostává do vedení SLO, ale do konce zápasu zbývá jen pár vteřin a SLO chybuje - nájezd! Ten se stal Slovensku osudným. Bělorus proměňuje trestné střílení a prodlužuje zápas. Bělorusko se o minutu později šťastnou trefou dostává do vedení ve finále soutěže GlobusCup 2OO6 - 3:1 nad týmem Slovenska ve vzájemném souboji o zlato.
5. finálový zápas: Nejlépe zvládli hráči Slovenska pod taktovkou zkušeného kouče Tomáše H. a v úvodní fázi střetnutí jasně přehráli svého soupeře 3:1. Druhá třetina byla mnohem opatrnější, gól padl jen jeden a šťastnější střelu mělo SLO (2/3 - 1:0). Bělorusko chtělo rozhodnout o vítězi v tomto zápase a v 15. minutě se pokusilo o nemožné, snižuje na 4:2. Slovenští hráči měli zápas pod kontrolou a ještě proměňují pojistku do dalšího zápasu, v poslední minutě BEL už jen snižuje na 5:3 (stav série 3:2 pro BEL).
6. finálový zápas: Byl to poslední zápas, který rozhodl o vítězi a ukončil letošní sezónu s premiérovou soutěží GlobusCup 2006. První dvě třetiny byly vyrovnané, hrálo se velmi opatrně a góly začaly padat až ve druhé třetině. Po 2/3 byl stav 1:1, jelikož stejným skóre skončila i třetí třetina, muselo se prodlužovat. Dokonce ani přidané tři minuty nestačili ani jednomu z borců a došlo na samostatné nájezdy. Tým Běloruska měl natrénováno a v dnešním hracím dni (53.) proměnil všechna trestná střílení. To nejvíce potěšilo hlavního aktéra a trenéra Marina Mikiho M. BEL, který se po vítězném finálovém duelu proti Slovensku stává "MISTREM SEZÓNY 2006", přejme mu to, přátelé......... :-)
ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL
"Dobrý den, dovoluji si vás pozvat na akci, při které jsme se definitivně rozloučili s letošní sezónou. Dne 16.12.2006 (53. hrací den) byl významný den pro všechny týmy BHSK, jelikož se rozdávaly ceny. Dále bych chtěl oznámit, že trenér Finska Jan Prochyn P. se akce nezúčastnil, ale poslal za sebe zástupce, svého bratra, manažera Pavla P. alias Bjondy. Doufám, že se Vám letošní sezóna líbila, že jsou všichni zástupci týmů spokojeni se svými výkony a že se už všichni těší na další sezónu a předvedené výkony minimálně zopakujeme!"
.....závěrečným galavečerem a při udělování cen statečně provázeli: bratři Tomáš a Ondřej L. ( junioři) a Jana Kanada P. (nováček letošní sezóny).
"PŘEJEME FANOUŠKŮM I VŠEM ŠPRTCAŘŮM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A POZOR NA KOSTI! a DO NOVÉHO ROKU VŠE NEJLEPŠÍ A NEJEN VÝSLEDKY.......bhsk"
REKAPITULACE:
HRACÍ DEN: 53 (16.12.2006)
ZÁPASŮ: 12 (220 min.)
GÓLŮ: 85 (z toho vlastních: 3gólů)
TRESTŮ: 63 (5,25 trestů na zápas)
STŘELY NA BRANKU: 381 (31,75 střel v zápase)
ZÁPASY - PLAY OFF:
SVE-USA 1:5, SVE-USA 4:5, USA-SVE 1:3, USA-SVE 4:5, SVE-USA 0:1, SVE-USA 2:4.
SLO-BEL 1:4, SLO-BEL 5:6, BEL-SLO 3:9, BEL-SLO 5:4p, SLO-BEL 5:3, SLO-BEL 2:3.
  • KONEC 2006 -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.