SilvestrCup 2006 aneb Poslední úder (31.12.2006)

7. ledna 2007 v 10:48 | BHSK |  Krátké zprávy
POSLEDNÍ ÚDER aneb SILVESTR CUP 2006
Vítejte v roce 2007!!! Poslední den (31.12.2006) ještě patřil karlínskému šprtci. V tomto posledním dni v roce byl odehrán turnaj SilvestrCup 2006 aneb Poslední úder (samostatný turnaj). Sešlo se nás celkem sedm týmů, které se rozlosovaly do dvou skupin a mohlo se hrát.
Skupina A:Ukrajina, Česko, Kanada, Slovensko.
Skupina B:Švýcarsko, Bělorusko, Švédsko.
Ze základních skupin postupovaly první dva týmy, které postoupily dál do semifinále. Z prvního místa skupiny A postoupil tým Slovenska, celkem suveréně bez ztráty bodu a čekal je zápas proti druhému celku skupiny B Švýcarsku. Druhý postupový duel tvořily týmy Bělorusko (vítěz skupiny B) a tým Kanady (skupina A). Oba postupové duely skončily překvapením, nejprve zaúřadoval juniorský tým Švýcarska, který dokázal v prodlouženém utkání rozhodnout v trestném nájezdu, po prohřešku SLO 2:1 ! Druhý postupový souboj dopadl překvapivě lépe pro Kanadu, která dokázala porazit mistra letošní soutěže GlobusCup 2006 5:3. Ve finále "posledního úderu", tak čekalo Švýcarsko vs Kanada (junior proti něžnému pohlaví pozn. redakce). V boji o 3. místo proti sobě nastoupili hráči Slovenska proti Bělorusku. Oba souboje byly velmi napínavé, nejprve Slovensko porazilo výpravu z Běloruska 6:3 (hráno na jeden vítězný zápas) a tou výhrou si Slovensko vybojovalo 3. místo.
Ve vyrovnaném finálovém souboji KAN-SUI, se nejprve v první minutě ujala vedení Kanada, ale hned odpověděl mladý tým Švýcarska (1/3-1:1). Ve druhé třetině se hrálo na obě strany stejně, však bez branek (2/3-0:0). Třetí třetina byla také velmi vyrovnaná a rozhodla čtrnáctá minuta, kdy se trefil hráč Kanady (2:1). Do konce zápasu se dobře hrajícím Švýcarům nepodařilo vyrovnat, zápas tak rozhodl o vítězi prvního Silvestrovského turnaje, vítězem je tým Kanady pod taktovkou trenérky Jany P. Zklamání bylo na straně Švýcarů veliké, šlo o jeden gól a to trenéra Šýcarska hodně mrzelo, takový vývoj turnaje SilvestrCup 2006 nikdo nečekal a to opět dokazuje, že příští sezóna roku 2007 bude hodně atraktivní.....hurá do toho!