5. hrací den - předehrávky třetího kola (březenCup)

4. února 2007 v 17:06 | BHSK |  Krátké zprávy
úvodní hrací den pro měsíc únor...
Dnešní hrací den s pořadovým číslem pět, byl odehrán první sobotní odpoledne únorového měsíce. Účast byla stejná jako minulou sobotu (UKR, SUI, BEL, RUS a NOR - byli omluveni) a jelikož všichni přítomní (SLO, SVE, KAN, USA i CZE) už mají vzájemně odehraná první dvě kola (leden i únorCup), začaly předehrávky třetího (březnového) kola, do kterého se odehrálo sedm zápasů.
SLO vs USA: V prvním nejsledovanějším zápase rozhodlo několik faktorů, po pěti vteřinách prohrával tým USA vlastním gólem 0:1 a po pěti minutách střídala Amerika gólmana, kvůli zranění za stavu 0:2. Druhá třetina patřila připraveným Slovákům, když si hráči USA dali druhý vlastní gól v zápase (3:1). Ve třetí třetině rozhodla hra bez brankáře, když se dvakrát trefili hráči Slovenska do prázdné branky. Amerika už jen korigovala stav na konečných 9:2.
KAN vs SVE: Ve druhém zápase byl k vidění vyrovnaný šprtec (střely v zápase 12:15), ve kterém rozhodla trestná střílení v zápase. Tým Kanady nabídl svému soupeři dvě trestná střílení, ty ale tým Švédska nedokázal proměnit a prohrál tak 1:3.
USA vs CZE: Tým Česka pod vedením marodného trenéra Matějky (nejlepší junior 2006), odvedl dobrou práci v zápase, kdy byli aktivnější nežli domácí tým (počet střel 13/22), ale z celkových 35 střel na branku nebyl k vidění žádný gól, a tak se oba svěřenci po remíze 0:0 dělily o body.
SLO-KAN: Obě mužstva proti sobě nastupovala již potřetí v letošním roce a poprvé se letos podařilo zvítězit týmu Slovenska nad letos dobře hrající Kanadou (3:1), která na konci loňského roku vyhrála turnaj SilvestrCup 2006.
USA vs SVE: V pátém zápase pro pátý hrací den byla k vidění zajímavá přestřelka, kdy nejprve USA vedlo v první třetině 1:0. Ve druhé třetině se dostali do vedení Švédi během dvou minut (1:3), stejný čas však stačil Americe na vyrovnání. Stav po druhé třetině 3:3. V závěrečném dějství šlo do vedení USA (4:3), ale v zápětí přišla rychlá odpověď Švédů (4:4). Poslední slovo měla opět Amerika, v 17. minutě rozhodla šťastná střela na konečných 5:4.
USA vs KAN: Ve druhé minutě se dostal do vedení tým USA po vlastním gólu Kanady a do konce druhé třetiny skórovali jen hráči USA, po dvou třetinách byl stav 3:0. Třetí třetina se odehrála 1:1 a tým Richiho USA si tak připsal další body za výhru 4:1.
SLO vs SVE: Poslední zápas pro dnešní hrací den, byl hrán ve svižném tempu, bylo zaznamenáno celkem 50 střel na branku. Tým Slovenska měl sice možnost dvou trestných střílení, ale ani z jednoho nájezdu nedokázali skórovat, a to je stálo body (3:4).
------------------------------
NEZAPOMEŇTE HLASOVAT NEBO TIPOVAT (v anketách)!
POSTŘEHY:
Dnešní šprtcové postřehy z pátého hracího dne byly zaznamenány během prvního zápasu hracího dne. Souboj SLO-USA byl nejsledovanějším zápasem aktuálního dne.
Prvních pět vteřin v úvodním zápase stačilo týmu USA na to, aby si dokázali vsítit vlastní gól v zápase proti Slovensku.....zřejmě nejrychlejší gól vůbec.
V prvním zápase pátého hracího dne, musel trenér Richi střídat v páté minutě gólmana, kvůli zranění (rozlepil se, pozn. redaktora).
Letošní nejvyšší výhra byla v zápase SLO vs USA 9:2, kdy dvěma vlastními góly přispěli hráči poraženého týmu.
V úvodním, již zmiňovaném zápase mělo USA proti SLO smůly více než dost! Dva vlastní góly a zranění (rozlepení) gólmana v páté minutě..... prohra plná smůly 2:9 ! :(
Naopak tým Švédska měl více štěstí ve vyrovnaném souboji proti Slovensku, kdy hlavně podržel gólman Liv (SVE), který nejenž čelil třicítce střel a inkasoval jen tři góly, ale chytil oba trestné nájezdy v zápase! Svým výkonem pomohl ke šťastné výhře 4:3.
REKAPITULACE:
HRACÍ DEN: 5 (3.2.2007)
ZÁPASŮ: 7 (126 min.)
GÓLŮ: 40 (z toho vlastních: 3 gólů)
TRESTŮ: 43 (6,14 trestů na zápas)
STŘELY NA BRANKU: 210 (30 střel v zápase)
ZÁPASY:
SLO-USA 9:2, KAN-SVE 3:1, USA-CZE 0:0, SLO-KAN 3:1, USA-SVE 5:4, USA-KAN 4:1, SLO-SVE 3:4.