6. hrací den - Bělorusko po kratší pauze v čele s trenérem Mikim poráží všechny své soupeře....

11. února 2007 v 13:53 | BHSK |  Krátké zprávy
Sobotní odpoledne 10.2.2007 patřilo, již tradičně našemu šprtci a bylo odehráno sedm zápasů do soutěže GlobusCup 2007 (3 zápasy/únorCup, 3 zápasy/březenCup a 2 úvodní zápasy/dubenCup).
SLO vs BEL 3:5 (březenCup) třetí vzájemný zápas mezi loňskými finalisty dopadl tentokrát lépe pro Mikiho a jeho tým. Poprvé tak po třetinách 1:1, 0:3 a 2:1 poráží tým Slovenska, které si ještě v závěru zápasu dalo vlastní gól.
KAN vs SVE 5:1 (dubenCup) tým Švédska ještě letos nedokázal porazit tým Kanady, ta i tentokrát brala body Švédům a hned dva (1:1, 2:0, 2:0). Klíčovým momentem zápasu byl vlastní gól Švédů za stavu 1:1 v 9. minutě zápasu.
BEL vs CZE 5:2 (únorCup) lepší úvod do zápasu měl tým Česka pod vedením pana Matějky (junior), až do 14. minuty si drželi vedení 1:2. Rozhodly čtyři minuty (14-17minuta), kdy se čtyřikrát trefilo Bělorusko. Po třetinách 1:1, 0:1 a 4:0 si Bělorusko připsalo další dva body.
SVE vs BEL 2:8 (únorCup) tento zápas patřil jednoznačně od první třetiny do rukou trenéra Mikiho (BEL), který po třetinách 0:2, 1:3 a 1:3 doslova drtí Švédy.
BEL vs KAN 6:2 (únorCup) Dnes dobře rozehrané Bělorusko sbíralo body kde se dalo a nebylo to jinak ani v tomto zápase. Rozhodnuto bylo už po dvou třtinách. Kanada dvakrát překonala i svého gólmana, vlastními góly.
BEL vs SVE 3:1 (březenCup) Dnes podruhé se utkaly tyto týmy a podruhé vyšlo z tohoto duelu vítězně Bělorusko (třetiny: 1:1, 1:0, 1:0), trenér Miki mohl být se svým týmem dnes velice spokojený.
KAN vs SLO 3:4 (dubenCup) Vyrovnaný zápas od prvních minut, kdy tým Slovenska musel dotahovat Kanadu, která byla o krůček blíže k vítězství. Ale rozhodl závěr zápasu, kdy dvěma góly v 17 a 18 minutě Slovensko otočilo zápas ve svůj prospěch.
SLO vs CZE 6:1 (březenCup) Třetí vzájemný duel letos mezi domácími týmy a letos potřetí v řadě poráží tým Slovenska Čechy po třetinách 2:0, 2:1 a 2:0.
Nová rubrika ...na kus řeči, je jakási diskuse, debata... kde můžete přispět svým nápadem, vzkazem nebo názorem.
-------------------------------------------------------------------
POSTŘEHY:
Ve čtvrtém zápase SVE vs BEL 2:8 si dva hráči Grabovskij a Žurik (oba z Běloruska) připsali na svá střelecká konta každý po hattricku a Žurikovi na tři góly stačilo jen 5 minut! Celkem si za dnešní hrací den připsal Žurik sedm gólů.
Slovenský útočník Kapuš si v zápase proti Česku připsal čtyři góly během 10minut a ukázal, že chce být v základní sestavě.
Poslední dobou se nedaří trestná střílení v zápasech, i v posledním hracím dni byla zanamenána tři trestná střílení a žádný gól nebyl proměněn.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tým Švédska prohrál v šestém hracím dni co se dalo, ze tří zápasů skóre 4:16 a vlastní gól v zápase s Kanadou... "No, raději bych ani nehodnotila.....byla to hrůza! Co dodat? Každý může mít i špatný den..... není nikde psáno, že to tak bude pořád."
Bělorusko po kratší pauze v čele s trenérem Mikim poráží všechny své soupeře pro 6. hrací den a zcela suveréně první pozice (BEL 5 5 0 0 27:10 10) pro tento hrací den.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
REKAPITULACE:
HRACÍ DEN: 6 (10.2.2007)
ZÁPASŮ: 8 (144 min.)
GÓLŮ: 57 (z toho vlastních: 4 gólů)
TRESTŮ: 47 (5,87 trestů na zápas)
STŘELY NA BRANKU: 261 (32,62 střel v zápase)
ZÁPASY:
SLO-BEL 3:5, KAN-SVE 5:1, BEL-CZE 5:2, SVE-BEL 2:8, BEL-KAN 6:2, BEL-SVE 3:1, KAN-SLO 3:4, SLO-CZE 6:1.