8. hrací den - ...další zápasy BHSK do soutěže GlobusCup 2007

25. února 2007 v 18:21 | BHSK |  Krátké zprávy
Poslední sobota v měsíci únoru byla, jak se již soboty staly tradicí ve spárech našeho šprtcového spolku a po delší době také hojné účasti, ačkoli se počítalo s kompletní kádrem BHSK (tedy bez Finů). Bylo odehráno celkem jedenáct zápasů a všechny do soutěže GlobusCup 2007 (hraná kola: únor-duben).
ÚnorCup (2.kolo): Ve druhém rozehraném kole, tedy únorCup, byly odehrány další tři utkání. V prvním vyrovnaném utkání tohoto kola, hostila Ukrajina tým USA a po třetinách 2:1, 0:2 a 1:0 si oba týmy připisují každý bod za remízu 3:3.
Další bitvu do druhého kola svedly týmy Kanada vs Ukrajina, kdy v nevýrazném zápase (7:6 na střely) vyhrála Kanada 2:1 (1:1, 1:0, 0:0).
Třetím zápasem do únorových bojů byl bratrský duel Běloruska a USA, ve vyrovnaném zápase (střely v zápase 20:17) rozhodla třtí třetina, kterou nezvládl tým Běloruska a podlehl tlaku 3:4 po třetinách 0:1, 2:1 a 0:2.
březenCup (3.kolo): Do již rozehraného třetího kola přibyly další tři zápasy z osmého hracího dne. První v pořadí bylo utkání Ukajiny proti Švédům a letos potřtí v řadě vítězí mladší tým Ukrajiny hladce 5:0 (třetiny:
2.0, 1:0, 2:0).
Druhý vzájemný zápas BEL vs USA, byl druhým zápasem do třetího kola letošní soutěže a opět byl lepší tým ze západu. Tentokrát byl zápas vyrovnaný až do samého závěru (střely 17:17). USA tak poráží dnes podruhé Bělorusko 2:3, po třetinách 1:1, 0:1 a 1:1.
Do třetího kola byly odehrány tři zápasy a závěr pro osmý hrací den byl zápas juniorů UKR vs CZE, kdy letos poprvé Češi poráží svého soupeře - Ukrajinu 0:2 (třetiny: 0:0, 0:1 a 0:2.
dubenCup (4. kolo): Největší počet odehraných utkání patřil dubnu, kdy bylo odehráno celkem pět zápasů do čtvrtého kola.
USA vs SLO 2:7 (1:1, 1:2, 0:4) Do třetí třetiny vyrovnaný zápas, kdy v závěrečném dílu došlo ke zlomu a Slovensko už jen upravovalo skóre.
USA vs SVE 3:3 (2:1, 0:2, 1:0) Druhý zápas do rozehraného dubna byl k vidění napínavý šprtec, ve kterém se dělily body rovným dílem.
BEL vs SVE 8:3 (0:1, 2:1, 6:1) Ze dvou třetin vyrovnaný zápas hraný v rychlém tempu, který nevydrželo Švédsko do konce a v poslední třetině dostalo doslova výprask od loňského vítěze...
USA vs KAN 5:0 (1:0, 0:0, 4:0) Jednoznačná záležitost ze strany USA, dobře připravený tým, kterému v závěru vycházelo všechno....
SVE vs SLO 2:4 (0:3, 0:0, 2:1) Rychlý úvod Slovenska v tomto zápase sehrál klíčovou úlohu. Švédsko se do ničeho nedostalo, využilo jen dvě minuty (16. a 17. minutu) k dotažení skóre. Počet střel v zápase: 4:26.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
POSTŘEHY:
Dobrou trefu v osmém hracím dni předvedl Vydarený (SLO), který v zápase proti USA skóroval hned čtyřikrát a stačilo mu na to neuvěřitelných 6 minut.
Zase ty nájezdy.... i dnes (tedy 24.2.2007) byly během zápasů nařízeny celkem tři trestná střílení a .....zase nic!
Dnes bylo zaznamenáno ve čtvrtém zápase BEL-SVE neuvěřitelných 7 gólů v jedné třetině, z toho 6 gólů dal tým Běloruska během 4 minut svému soupeři (SVE)!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
BULVÁREK...
....další plánovaný hrací den (3.3.2007) s pořadovým číslem 9 by měl dle posledních dostupných informací absolvovat letos poprvé i tým ze severu, kterým je Finsko. Tento tým vede zkušený trenér Prochyn, který vzkázal svým soupeřům: "Těšte se!!!, chceme další trofeje....." Příjezd týmu je očekáván v pátek ve večerních hodinách a následovat bude tiskovka s trenérem týmu J. Prochyn (FIN). V sobotu u příležitosti vzácné
delegace bude oficiálně představeno první CD BHSKGlobusCup 2006 (foto, video, rozhovory a pravidla). Cédéčko je jakousi prezentací nejen úvodní soutěžní sezóny 2006. BHSK
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Smolař dne dnes jednoznačně ukázal na tým Švédska (trenér Lucik), kdy ze čtyř hraných zápasů byla jedna remíza a jinak prohry. Tímto smolným výkonem zbylo na Švédy poslední místo (8. hrací den).
Dnešním protikladem smolaře byl tým Slovenska (Tomš), které dnes odehrálo dva zápasy a úspěšně (oba do čtvrtého kola). Slováci tak přestříleli dnešní dva soupeře (USA a SVE na střely 45/14) a ve čtvrtém kole ještě neztratili ani bod.
REKAPITULACE:
HRACÍ DEN: 8 (24.2.2007)
ZÁPASŮ: 11 (198 min.)
GÓLŮ: 65 (z toho vlastních: 4 góly)
TRESTŮ: 53 (4,81 trestů na zápas)
STŘELY NA BRANKU: 269 (24,45 střel v zápase)
TRESTNÁ STŘÍLENÍ: 3/0 (nájezdy/góly)
ZÁPASY:
USA-SLO 2:7, USA-SVE 3:3, UKR-USA 3:3, BEL-SVE 8:3, KAN-UKR 2:1, BEL-USA 3:4, UKR-SVE 5:0, USA-KAN 5:0, SVE-SLO 2:4, BEL-USA 2:3, UKR-CZE 0:2.