10. hrací den - Po minulém víkendovém maratónu následovalo poklidné komorní šprtcové dostaveníčko...

14. března 2007 v 18:43 | BHSK |  Krátké zprávy
Po minulém víkendovém maratónu následovalo poklidné komorní šprtcové dostaveníčko, hrané při účasti týmů Česka, Běloruska, Kanady, Švédska a Slovenska. Bylo odehráno celkem sedm zajímavých zápasů (do 3. a 4. kola, tedy březen a duben).
CZE vs BEL 1:4 (0:2, 1:1, 0:1) březen: ...než se juniorský tým stačil rozkoukat, bylo to 0:2.Ve druhém dějství se hra vyrovnala (1:1) a ve prospěch Čechů ještě Bělorusko nedává trestné střílení..... Třetí třetina byla pod kontrolou zkušeného trenéra Mikiho (BEL), který ještě navýšil své skóre na konečných 1:4 (střely 13/27).
CZE vs KAN 1:1 (0:0, 1:0, 0:1) březen: Z počátku nezáživný zápas bez šancí, jen nahazování kotouče na soupeře. Ve druhém díle tohoto zápasového seriálu se Češi dostali psychicky nahoru a šli do vedení. Až do 17. minuty, kdy jedna ze čtyř střel Hniličkovi (CZE) prošla za záda.... a bylo po dvou bodech (na střely 15/4).
CZE vs BEL 4:4 (1:2, 3:0, 0:2) duben: Češi jakoby se rozeháli! V první části zápasu sice otevřeli skóre (první minuta 1:0), ale na konci úvodního dějství Bělorusko otočilo (1:2). Ve druhé třetině hrál domácí orchestr čtyřminutové sólo a vyhrál třetinu 3:0. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a závěr neustáli právě Češi, kteří v poslední minutě vrátili vlastním gólem Bělorusko na dosah alespoň jednoho bodu. A pár vteřin před konečnou sirénou Grabovskij (BEL) vyrovnává skóre zápasu....
KAN vs BEL 1:5 (0:0, 1:3, 0:2) duben: Hned v úvodu zvájemného duelu měla Kanada výhodu trestného střílení (za stavu 0:0) Richards nepřekonal soupeřova gólmana. Skóre poprvé poskočilo v deváté minutě, kdy se nejprve trefil Bělorus, ale rychlá odpověď Kanady nenechala čekat vůbec (9´1:1). Do konce třetiny ještě 2x skóruje BEL a nedává trestné střílení. Třetí třetina patřila Bělorusku, které se na konci utkání ještě dvěma góly trefuje do soupeřovy branky.
SVE vs CZE 3:2 (1:1, 0:1, 2:1) duben: Z pohledu Švédska: "Zápas byl v celku vyrovnaný, i když Češi měli více šancí skórovat. Nakonec znervózněli, a to byla naše chvilka, abychom udeřili a to se nám vyplatilo. Jinak si tedy budu muset pohovořit s pár jedinci, kteří se víc než na ledě zahřívali na trestné lavici..." komentoval zápas trenér Lucik (SVE).
SLO vs CZE 10:4 (5:1, 1:2, 4:1) duben: Celkem slušnou gólovou přestřelku předvedl rodinný duel otec a syn, kdy už po úvodní šestiminutovce bylo na světelné tabuly 5:1. Druhá třetina patřila o gól Čechům (1:2). V závěru nestačily síly na herní výkon Slovenska, které se trefilo třikrát ze hry a jeden proměněný nájezd ze dvou pěčetil skóre na konečných 10:4. Ačkoli dostali Češi takový výprask, odehráli výborné utkání "Slovensku tam padalo skutečně všechno".
KAN vs CZE 2:2 (0:0, 2:1, 0:1) duben: V posledním zápase 10. hracího dne podruhé nastoupila Kanada proti Česku a po opatrném zápase, kdy nejprve v úvodu druhé třetiny Češi vlastním gólem prohávají 0:1, to jim dlouho nevydrželo, jelikož o minutu později Kanada zvýšila (0:2).... v závěru ještě hosté srovnávají skóre a děkují za bod - druhá dnešní remíza mezi oběma týmy (střely 16/10).
-----------------------------------------------------------------------------------
POSTŘEHY:
Nutno se zmínit, že tentokrát se velice dobře dařilo gólmanům! Jak se říká "všichni za jednoho, jeden za všechny".... a všichni dohromady mají 80,71% úspěšnosti ! Tento výkon je letos druhý nejlepší (dne 3.2.2007 - 80,96%).
*
Čtyři góly v zápase se dnes podařily Marcelu Hossovi, který dal čistý hatrick, během tří minut a o deset minut později přiložil na své konto čtvrtý gól v zápase...
*
Všechny dnešní vlastní góly (2) si dokázaly vsítit svěřenci trenéra Matějky a pokaždé braly body do tabulky (vždy rozhodly o remíze - pozn. redaktora).... tj. teda pech!
--------------------------------------------------------------------------------------
Smolařem se pro 10. hrací den stává tým Česka, který si nechal dát několik laciných gólů (!) a v zápase proti Bělorusku vedl do poslední minuty 4:2 a smolnou vlastní brankou dal šanci ještě vyrovnat prohrané utkání. Této nabídky Bělorusko dokázalo využít (viz Klikař).
*
Tým Běloruska si odnesl "Klikaře" za dnešní šprtcový výkon, hlavně v "prohraném" zápase proti CZE, kdy během závěrečných vteřin "vyhrál" bod a další dva zápasy celkem s přehledem vyhrál..... když se daří, tak se daří.
-------------------------------------------------------------------------
REKAPITULACE:
HRACÍ DEN: 10 (10.3.2007)
ZÁPASŮ: 7 (126 min.)
GÓLŮ: 44 (z toho vlastních: 2 gólů)
TRESTŮ: 38 (5,42 trestů na zápas)
STŘELY NA BRANKU: 228 (32,57 střel v zápase)
TRESTNÁ STŘÍLENÍ: 6/1 (nájezdy/góly)
ZÁPASY:
CZE-BEL 1:4, CZE-KAN 1:1, CZE-BEL 4:4, KAN-BEL 1:5, SVE-CZE 3:2, SLO-CZE 10:4, KAN-CZE 2:2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.