11. hrací den - Při dnešní poněkud chaotické organizaci byl odehrán další úspěšný šprtcový den...

18. března 2007 v 14:50 | BHSK |  Krátké zprávy
Při dnešní poněkud chaotické organizaci byl odehrán další úspěšný šprtcový den v podání karlínských šprtcařů. Během dnešního sobotního odpoledne, kdy kromě šesti hraných zápasů do soutěže, probíhali další přípravy našeho spolku....
Tento hrací den se podařilo odehrát poslední utkání úvodního kola (leden) do letošního Globus Cupu. Následovalo anulování zápasů již dále (v soutěži) nepokračujících týmů Ruska a Norska a výsledky prvního kola byly na šprtcovém světě! Dlouho na sebe nenechají čekat i výsledky kola druhého (únor), kde zbývá poslední zápas mezi dnes nepřítomnými Švédy (Lucik) a týmem Švýcarska (Lingroš)...... ale nepředbíhejme.
USA vs SUI 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) únor: Po krátkém rozehrání začal první zápas jedenáctého hracího dne našeho spolku. Lépe hrající USA, které nedalo prostor svému soupeři, ten se během zápasu dostal jen do dvou střeleckých příležitostí a na konečných 3:0 přispěl hráč Švýcarska vlastním gólem. Trenér Richi ještě nevyužil šanci v podání penalty, kterou zlikvidoval dobře chytající Hiller (SUI).
BEL vs USA 9:5 (1:0, 7:0, 1:5) duben: Gólová mašina v podání bratrů Miki (BEL) a Richi (USA), se dala do pohybu ve třetím zápase pro dnešní hrací den. Opatrný rozjezd do divokého tempa ukončil Richi (USA) vlastí brankou. Hlavní roli druhého dílu tohoto seriálu si zahrál Miki (BEL), který si na své konto připsal dalších sedm gólů během pěti minut a k tomuto gólovému činu přispěl i druhý vlastní gól USA za záda svého brankáře, který byl po 12. minutách vystřídán. Nemálo atraktivní bylo i závěrečné dějství onoho seriálu, kdy se role otočila a hra patřila tentokrát za velkou louži. Atmosféra zápasu houstla a drobné konflikty mezi oběma soupeři byly k nepřeslechnutí..... Americký brankostroj se dal do pohybu v 15. minutě a během posledních tří minut upravuje skóre na konečných 9:5 sérií nekompromisních gólů. Během zápasu měl Miki (BEL) možnost dvou trestných střílení, žádné ale neproměnil. Těžko soudit, jak by to dopadlo, kdyby se hrálo ještě dalších šest minut..... to je ale to kdyby.
BEL vs SUI 2:5 (1:4, 1:1, 0:0) únor: Podceněný úvod ze strany loňského vítěze patřil překvapeným Švýcarům, kteří se nebáli zkušenějšího soupeře. Bělorusko se sice ve druhé minutě ujímá vedení, ale Švýcarsku se daří režírovat první třetinu a otáčejí skóre. Na konci druhé třetiny se Lingroš (SUI) trefuje hned dvakrát, nejprve překonává vlastního gólmana a vzápětí přeci jen zvyšuje náskok, který se již do konce zápasu nezměnil. Největší zásluhu na výhře svého týmu má gólman Hiller (SUI), který inkasoval dva góly ze 31 střel (tj. 93.55% úspěšnosti).Vývoj zápasu komentoval trenér Miki (BEL) slovy: "Byl jsem úplně nulovej!", co k tomu dodat.
KAN vs UKR 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) březen: Vyrovnaný zápas (na střely 8/8), který rozhodl smolný gól, kdy ve třetí minutě Kanada překvapila svého gólmana... Letos poprvé ze vzájemného duelu odchází vítězně Ukrajina v čele s trenérem Tomíkem (junior).
UKR vs SUI 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) leden: První krok do vzájemného zápasu našich juniorů zvládl lépe Lingroš (SUI), který už v první minutě otevřel skóre v honbě za body. Ukrajina do konce třetiny vyrovnává skóre a druhá třetina se začíná zase od začátku, tu ke konci jejího dějství vyhrává Tomík (UKR). Snad nejdramatičtější závěrečná část této hry nabídla několik zajímavých momentů. Skóre zápasu vyrovnává v 16. minutě tým Švýcarska, ke vší smůle v zápětí neproměňuje Lingroš (SUI) trestné střílení. Dva body si ale nenechal ujít mladší z bratrů Tomík (UKR), když jeho zbloudilá střela v poslední minutě našla svůj cíl.....
SUI vs UKR 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) únor: Odvetným zápasem do druhého kola oba svěřenci uzavřeli dnešní hrací den. První polovina zápasu úzce navazovala na zápas předešlý, kdy hra byla z obou stran velmi opatrná. Gólové trio se rozpoutalo v osmé minutě, kdy se krásným věšákem trefil hráč Ukrajiny a gólem do šatny ještě UKR zvyšuje na dvoubrankovvé vedení. Na cestu za vítězstvím ještě Tomík (UKR) využívá trestný nájezd v osmnácté minutě po chybě Švýcarska a definitivně připisuje další dva body do druhého kola.
.....tolik ze zápasů jedenáctého hracího dne, ze kterého se předem omlouvaly týmy CZE, SVE (na odpočinku v Děčíně) a tým Slovenska sice byl přítomen a absolvoval jakousi aktivní přípravu, ale nazapojil se do dnešního soutěžního šprtcového sobotního odpoledne.
-----------------------------------------------------------------------------------------
POSTŘEHY:
Po dnešních třech zápasech si připisuje tým Ukrajiny další dva zápasy s čistým kontem. Svou "čistou" premiéru prožil po utkání s Kanadou gólman Fedorov (UKR) a ve druhém zápase s další nulou na kontě branař Simčuk (UKR), který má letos čtvrtou nulu v odchytaném zápase. V tabulce gólmanů je Simčuk na prvním místě s úspěšností 84,80%.
*
Ve dnešním bratrském zápase BEL-USA, byla oslnivá druhá třetina, neboť během těch šesti minut bylo zaznamenáno 7 gólů a všechny dával Miki (BEL). Během tří minut padlo neuvěřitelných 6 gólů!
*
Jednoznačná výhra Švýcarů nad Běloruskem 5:2 nemůže zůstat bez povšimnutí. Bravůrně zvládnutý zápas ze strany juniorského Švýcarska, které připomělo finále a druhé místo v loňském turnaji SilvestrCup 2006, kdy jen o gól nedosáhli na pohár....
-------------------------------------------------------------------------------------------
Trenér Kanady (Janina) dnes rozhodně nebyla potěšena výkony svých šprtcových bojovníků, kdy v dnešním jedinném zápase prohrála vlastním gólem....
***
Do dnešního dne vlétli nejlépe svěřenci juniorského trenéra Tomíka (UKR), který nezaváhal v žádném ze tří zápasů a odnesl tak plný počet bodů do tabulky.
---------------------------------------------------------------------------------------------
"BULVÁREK"
Dnešní den bylo v BHSK na jednání za zavřenými dveřmi zaslechnuto, že jelikož se kádr spolku zúžil na devět stálých členů, je velmi pravděpodobné, že se k soutěži připojí nová tvář. Tato zcela narozená informace, je zatím jen jakým si otazníkem v této debatě. Nikdo z přítomných členů po zasedání nechtěl prozradit nic bližšího k danému tématu. Je jasné, jestli že se rozhodne pan R. přijmout nabídku zapojit se do prestižní soutěže GlobusCup pořádaným amatérskou základnou BHSK, bude zároveň vyřčen i termín premiéry v soutěži našeho potenciálního uchazeče o post trenéra. Tolik zjistil redaktor: Reaktor.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
REKAPITULACE:
HRACÍ DEN: 11 (17.3.2007)
ZÁPASŮ: 6 (108 min.)
GÓLŮ: 33 (z toho vlastních: 5 gólů)
TRESTŮ: 23 (3,83 trestů na zápas)
STŘELY NA BRANKU: 145 (24,16 střel v zápase)
TRESTNÁ STŘÍLENÍ: 5/1 (nájezdy/góly)
ZÁPASY:
USA-SUI 3:0, BEL-USA 9:5, BEL-SUI 2:5, KAN-UKR 0:1, UKR-SUI 3:2, SUI-UKR 0:3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.