12. hrací den - ....junioři ovládli arénu.

25. března 2007 v 1:15 | BHSK |  Krátké zprávy
Jarní únava přepadla většinu týmů při prvním jarním víkendu. Ale přeci jen se odehrála hrstka utkání (3 zápasy). Byl odehrán také poslední zápas druhého kola (SVE vs SUI) a můžeme tedy zveřejnit konečnou podobu únorového kola. Kromě soutěžních zápasů se týmy věnovaly také přípravě: trénink nájezdů, testování hráčů pro první lajny a pak volná šprtcová zábava....
Z neznámých důvodů nedorazily týmy Běloruska s Kanadou a USA, přitom trenér Miki (BEL) vzkázal před víkendem, že tentokrát všechny týmy porazí.... a nic. Celé fiasko komentoval pan Matějka (kouč CZE) slovy: "...to je jasný, bál se nás - určitě by dneska prohrál." to už se ale nedozvíme. A teď už k té aktivní části.
SVE vs SUI 4:1 (2:0, 0:1, 2:0) únor: V prvním utkání dnešního hracího dne a zároveň poslední zápas druhého kola zaznamenal největší gólovou nadílku, v dnešní zápasové nabídce. Jako první otevřel skóre tým Švýcarska vlastním gólem a v zápětí druhý gól do téže sítě už dávali Švédi. Druhá třetina patřila hostům, Švédsko se dostalo po inkasovaném gólu pod tlak a na trestné lavici bylo plno (8/1 na tresty). Do třetí třetiny se domácí vrátili v pohodě a ještě dvakrát skórují na konečných 4:1 (na střely 7/15).
CZE vs UKR 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) květen: Otevřená přestřelka plná šancí s vysokým stupněm adrenalinu, představila oba soupeře v pátém kole soutěže GlobusCup 2007. Vyrovnaný souboj dvou juniorů rozhodla jedenáctá minuta, která byla šťastnější pro mladšího z trenérů UKR. Domácí tým se snažil o to víc alespoň vyrovnat utkání, ale to se nepodařilo (na střely 10/16 pro tým Ukrajiny).
SUI vs UKR 1:1 (0:0, 1:0, 0:1) březen: Ani v tomto zápase nebylo k vidění mnoho gólů, nebylo ani dost příležitostí. Na oba gólmany šlo celkem šest střel o které se podělili oba branaři rovným dílem, tak jako góly. Hosté měli ještě za stavu 0:0 možnost trestného střílení, to však nedokázali proměnit. První gól zápasu byl zároveň se sirénou, která právě oznamovala konec druhé části a trenér Lingroš (SUI) se už už radoval ze dvou bodů, ale jen do 15. minuty kdy přišlo vyrovnání...
....dnešní hrací den provázela volnější zábava, která ovšem nikterak nesnížila ani neovlivnila výkony hráčů. "Zkrátka jsme se uvolnili, prosím."
-----------------------------------------------------------------
ROZHOVOR
Dosavadním překvapením letošního ročníku GlobusCup je prozatím tým Ukrajiny pod vedením juniorského trenéra Tomíka, který se rozhodl zodpovědět pár otázek našeho redaktora Bobeše.
Co říkáš svému dosavadnímu umístění v celkové tabulce letošní soutěže?
"Já bych řekl, že jsem hodně spokojený a jsem moc rád, je krásné být čtvrtý a v takovém tempu musím pokračovat!"
Co se zlepšilo?
"Zlepšila se hlavně střelba a pohyb hráčů v zápase..... také více trénuji."
Se kterým týmem - soupeřem se ti dobře hraje?
"Poslední dobou s týmem Švédska (ťuká si trenér Tomík UKR na čelo - pozn. Redaktora). V posledním zápase jsme vyhráli 5:0 a letos ještě neprohráli, vlastně (UKR-SVE 4:1, 6:3, a 5:0). To potřebujeme - vyhrávat."
Máš nějaké oblíbené hráče?
"Jasně, mám tři oblíbené hráče: Guňka, Prostenka a Kasjančuka, patří mezi opory týmu společně s gólmanem Simčukem, který odchytal už pět zápasů s nulou."
A tvé oblíbené jídlo?
"Mé oblíbené jídlo je rajská omáčka s knedlíkem, smažený sýr s hranolkama a kečupem, potom taky svíčkovou, ta byla dneska (uchychtne se trenér), špenát.....jo a taky bramborák...."
Ano v této otázce je trenér Ukrajiny velice zběhlý, a proto jsme museli rozhovor přerušit a jít večeřet!
-----------------------------------------------------------------------------------------
POSTŘEHY:
Své dosavadní prvenství si svými výkony dnes potvrdil brankář Simčuk (UKR), který dnes inkasoval pouze dva góly z celkových třinácti střel a zvýšil na 85,51% svou úspěšnost.
*
Nejvíce dnešním trestaným hráčem byl hráč Zetterberg (SVE), který usedl na trestnou lavici celkem 4x a ještě jedním gólem pomohl k vítězství nad Švýcarskem (to vše během 18. minut).
*
Je ukončeno druhé kolo letošní soutěže, kdy znovu včele tým Slovenska, Kanada tentokrát překvapila na druhém místě.Naopak zaváhání loňského vítěze přineslo pátou pozici (viz tabulka).