13. hrací den - Bylo odehráno celkem pět utkání do soutěže GlobusCup 2007 a bylo se rozhodně na co koukat!

1. dubna 2007 v 15:16 | BHSK |  Krátké zprávy
Poslední šprtcové sobotní odpoledne v měsíci březnu máme za sebou. Za smutné účasti týmů Ukrajiny, Česka, Švédska a Slovenska (omluveni: SUI a KAN). Kde skončily týmy Běloruska a USA.... to si budeme nechat vyprávět. Bylo odehráno celkem pět utkání do soutěže GlobusCup 2007 a bylo se rozhodně na co koukat!
UKR vs SVE 2:2 (0:1, 1:0, 1:1) duben: Úvodní zápas posledního hracího dne pro měsíc březen dopadl pro oba soupeře stejně a obě mužstva si rozdělila body z utkání rovným dílem. Ačkoli měl tým juniora UKR více šancí v zápase (na střely 21/9), nedokázal vsítit o gól více než soupeř. V letošní sezóně tak poprvé tým Švédska nedovolil odnést ze vzájemného utkání proti Ukrajině všechny body.
UKR vs SLO 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) duben: Do druhého dnešního zápasu se pustila Ukrajina se vší vervou proti zkušenému Slovensku, které sice šlo dvakrát do vedení, ale poslední dobou dobře hrající junior za tým Ukrajiny nenechal Slovensko chvíli na pokoji.... Celou zápasovou bitvu rozhodl závěr zápasu, kdy Slovensko nestačilo na hru mladšího týmu a v poslední třetině se k ničemu vážnějšímu nedostalo. Naopak Ukrajina zmobilizovala své síly a během poslední šestiminutovky naložili Slovensku ještě další tři góly a bylo rozhodnuto. Tým Ukrajiny mohl ještě zvýšit svou střeleckou bilanci z tresného střílení, ale nepovedlo se. Poprvé tak v historii poráží UKR tým SLO v utkání do sotěže (na střely 16/9).
CZE vs SVE 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) květen: V dalším zápase přivítali Češi svého soupeře ze Švédska a ve vyrovnaném zápase, ve kterém byly nejzajímavější dvě minuty, kdy nejprve otevřel skóre junior CZE, který v závěru první třetiny otevřel skóre zápasu (6. minuta). Hned v úvodu následující třetiny se prozměnu trefil soupeř (7. minuta), ale překonal jen svého gólmana (2:0) vlastním gólem.. Do konce zápasu už oba soupeři hráli spíše z povinnosti a místo gólů se trestali hráči (na tresty 4/2). V utrápeném utkání byla závěrečná siréna oznamující konec zápasu pro oba soupeře vysvobozením....
UKR vs CZE 2:3 (1:3, 0:0, 1:0) červen: Čtvrtým zápasem 13. hracího dne byl souboj našich juniorů, který byl velmi vyrovnaný. Vzájemný duel mladší generace hráčů rozhodlo prvních šest minut zápasu, kdy si hosté dokázali vytvořit dvoubrankové vedení. Prostřední část utkání byla vyrovnaná, ale žádná gólová šance se nevyskytla. V poslední kapitole tohoto zápasu jen v 16. minutě tým UKR koriguje skóre na konečných 2:3 pro juniory z Čech. Podruhé letos poráží tým Česka svého soupeře z Ukrajiny (na střely 13/11).
SLO vs SVE 8:1 (2:0, 2:1, 4:0) červen: Od samého začátku, odevzdané utkání ze strany Švédska. Gólovou hitparádu v tomto zápase vyhrála obrana týmu Slovenska, která odvedla svou precizní práci a ještě zaskakovala za útok, který skóroval za Slováky pouze dvakrát ve zmiňovaném zápase. Jasnou převahu Slovenska nad Švédskem dokazuje i vytíženost gólmanů (na zásahy 8/41). Severský tým Švédska měl ještě v zápase výhodu trestného střílení, ale nic z toho nebylo.
-----------------------------------------------------------------------------------------
POSTŘEHY:
V dnešním souboji juniorů Ukrajina vs Česko nebylo zaznamenáno žádné potrestání hráčů, zápas se odehrál maximálně zodpovědně na obou stranách. Tým Ukrajiny (Tomík) patřil dnes k nejslušnějšímu týmu, co se vyloučených hráčů týče. Ze tří zápasů dva tresty!
Góly ve třetinách: Gólová přehlídka 13. hracího dne byla rozdělena celkem rovnoměrně. V prních a třetích třetinách padlo shodně po deseti gólech a prostřední část zápasů o tři branky pokulhávala, tady bylo zaznamenáno dnes sedm gólů.
První dva zápasy byly předehrány do 6. kola (červen) soutěže GlobusCup 2007.